Shengrun рефус цемент Танкер резервоар комунални камиони полу приколка - Кина Шандонг Shengrun автомобилски

Shengrun рефус цемент Танкер резервоар комунални камиони полу приколка


 • ФОБ Цена: US $15,000 - 40,000 / Piece
 • Мин.нарачката Кол: 1 Piece
 • Набавка Способност: 500Piece/Pieces per Month
 • Порт: Qingdao or Tianjin
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опсег на примена

  Таа е погодна за рефус превоз на летечка пепел, цемент, вар во прав, руда во прав, метал во прав, гранули алкална и други суви материјали со честички со дијаметар поголем од 0.1mm.
  Главно се користи за производство на цемент растенија, цемент магацини и големи градилишта, може да спаси многу материјали за пакување и за утовар и истовар на трудот. Масовно транспорт истоварува брзо, останатите стапка е ниска, и безбедноста е на високо ниво.

  Производство Спецификации:

  спецификации
  Производител  Шандонг Shengrun автомобилски копродукции, Ltd
  Број на модел SKW9380GFLA / SKW9401GFL / SKW9407GFLA / SKW9404GFLA / SKW9402GFLA /
  SKW9403GFLA / SKW9406GFLB / SKW9403GSN
  Вкупната должина 9500mm-13000mm
  Генерално Широк 2500mm
  Целосна висина -3800mm 3990mm
  Тежина на кутијата About7500KGS-15000KGS
  Вкупниот обем на 30m³-68m³
  Фото за референца, ние исто така може да производителот на рефус цемент полу приколка според вашите специфични барања.
  танкер тело
  облик По избор (Еден силос со тип V или два, три силос дизајн)
  танкер тело 5mm или 6mm / Q235carbon челик
  Крајна плочка 5mm или 6mm / Q235carbon челик
  шахтата покритие Cobon челик 500mm
  празнење цевка 3 или 4 инчи гумено црево, 1pcs, 6 милиони / секое
  шасија
  оски 2 или 3 оски, 13T / 16t, BPW / Фува / HUAJING бренд
  долго светло Q345carbon челик, заварување дизајн
  поддршка Нозе Јост (D200T) или Кина бренд 28T
  суспензија Машински суспензија / Германија или Америка тип / воздушна суспензија
  лист пролетта 90 (W) * 13 mm (дебелина) * 10 слој или други
  сопирање
  систем
  WABCO RE6 реле вентил; T30 / 30 + T30 пролет кочница комора, клима комора 45L
  гуми 12.00R22.5 / 315 80R22.5 / 11.00R20 / 12.00R20 бренд може да биде задолжително
  Рим 9.00-22.5 / 8.00-20 / 8.5-20 Кина Бренд
  кралот Пин JOST 2,00 или 3,5 инчи завртки во King игла
  ABS Изборен
  сликарство Целосно шасија песок детонација да се чисти 'рѓа, 1 слој на антикорозивна премиер, 2 слоја на конечната боја
  додатоци Една алатка кутија
  превозот Услови Со најголемиот товар, RORO или 40HQ
 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !