шутнат полу приколка - Кина Шандонг Shengrun автомобилски

шутнат полу приколка


 • ФОБ Цена: US $15,000 - 40,000 / Piece
 • Мин.нарачката Кол: 1 Piece
 • Набавка Способност: 500Piece/Pieces per Month
 • Порт: Qingdao or Tianjin
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  спецификации
  Производител Шандонг Shengrun Automoblie копродукции, ООД
  модел Nunber SKW9404ZZX / SKW9405ZZX /
  SKW9401ZZX / SKW9402ZZX / SKW9401ZZXP
  главни димензии
  димензија 112800 * 2500 * 3972mm (надвор)
  10330 * 2330 * 1700 (работно место)
  Тежина на кутијата (Полу приколка) За 15600KGS
  Вкупниот волумен (m3) 37m³ или помалку од 80tons
  Страна на дебелината на ѕидот 3мм-6mm Q235 челик
  дебелина дното плоча 5-8mm Q235 челик или може да биде изборен
  кревање систем Целосен сет на Hyva (FC214-5-07130)
  Хидрауличен цилиндар лифтинг
  шасија
  главната Греди Висина: 500 мм, горниот плоча е 16мм,
  средината е 8мм (двојно + три плоча),
  долната плоча е 18mm, materail е Q345B челик
  оска 3 оски, 13T / 16t / 20T, BPW / Фува / HUAJING бренд
  BLANDING Gear JOST (D200T) 
  кралот Пин JOST 2,00 или 3,5 инчи завртки во King игла
  суспензија Машински суспензија /
  Германија или Америка тип / воздушна суспензија
  лист пролетта 90 (W) mm × 13 (дебелина) mm × 10
  слоеви или 100mm × 12mm × 12 слоеви
  систем за сопирање WABCO RE 6 реле вентил;
  T30 / 30 + T30 пролет кочница комора (TKL бренд);
  Две парчиња од воздух тенкови 45L
  Рим 9.00-22.5 / 8.00-20 / 8.5-20 Кина Бренд
  гуми 12.00R22.5 / 315 80R22.5 /
  11.00R20 /12.00R20 бренд може да се Факултативна
  ABS Изборен
  Вентил  WABCO вентил
  светлина LED светло (посебно за извоз на пазарот)
  Напон 24V
  приклучница 7 начини (7 жица темперамент)
  сликарство Целосно Шасија песок blastingto чисти 'рѓа,
  1 слој на антикорозивна премиер, 2 слоја на конечната боја 
  додатоци Една стандардна алатка кутија
  превозот Услови Со карго превозник рефус или RORO,
  големината на приколката може да дизајн
  според вашите посебни барања,
  камион трактор може да се избере 6 * 4 модел

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !